Beterböcek’in devam filmiyle ilgili yeni detaylar belli oldu

Winona Ryder, Alec Baldwin, Catherine O’Hara, Michael Keaton ve Geena Davis gibi birbirinden ünlü ismin rol aldığı, Tim Burton’ın yönetmen koltuğunda oturduğu 1988 yapımı Beterböcek (Beetlejuice) tüm dünyada beğeniyle karşılanmış, sinema dünyasında ayrı bir fenomen haline gelmişti.

Beyazperdenin efsaneleri arasında yer alan filmin devamı için çalışmalara başlandığı daha önce basına yansımış ve hatta Netflix’in son dönemlerdeki popüler yapımlarından biri olan Wednesday’de rol alan Jenna Ortega’nın da Michael Keaton ile birlikte devam filminde olacağı konuşuluyordu.

Yeni haberlere göre; Beetlejuice 2’nin Warner Bros. tarafından geliştirilmekte olduğu onaylandı.

Jenna Ortega’nın da devam filminde yer alması bekleniyor.

Stüdyonun CinemaCon 2023’teki panelinde, medya ve eğlence şirketi, ilk filmin yayınlanmasından yaklaşık 35 yıl sonra, devam filminin artık yapım aşamasında olduğunu duyurdu. Yayınlanma tarihi veya olası oyuncu kadrosu hakkında ise herhangi bir detay verilmedi. Ancak geçtiğimiz haftalarda Tim Burton’ın devam filmini yönetmek için geri döneceği doğrulanmıştı.

Jenna Ortega’nın ise başrol üstlenmek için görüşmelerde olduğu ortaya çıktı. Eğer haberler doğruysa Ortega ile anlaşmaya varılması halinde Ortega, Winona Ryder tarafından canlandırılacak olan Lydia Deetz’in kızını oynayacak.

Ayrıca sektördeki söylentilere göre; 71 yaşındaki Michael Keaton’ın da ana karakter olarak geri dönmesi bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*