Murat Kurum: İstanbul’a bir şey olursa ülke gider, bayrak gider, devlet kalmaz

AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, İstanbul’da 5 yılda 650 bin konut yapacaklarını iddia etti.

TV100 canlı yayınına katılan Kurum, dönüşüm için bakanlığı döneminde İstanbul’da yapılanı “Dönüştüreceğiz, başka çaresi yok. 130 bin canımız gitmiş. Bakın 11 ilde deprem oldu, İstanbul 11 ile yetişir. Ama Allah göstermesin İstanbul’a bir şey olursa ülke gider, bayrak gider, devlet kalmaz. Terörle mücadele kadar önemli diye o yüzden söylüyoruz” dedi.

Kurum, “Neden bunları Cevre ve Şehircilik Bakanı iken yapmadınız” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “22 yılda İstanbul’da 800 bin konutun dönüşümünü gerçekleştirdik. 100 bin sosyal konut yapılmış. Ben Emlak Konut genel müdürüyken İstanbul’a 120 bin konutu yapmış bir kardeşinizim… Tuzla’da bizim işimizi görürsünüz. Kartal Orhantepe’yi hatırlıyor musunuz? Bir bina çökmüştü, Orhantepe’De 1500 kontu yapıyoruz. Fikirtepe’ye gelin. Yarım kalan inşaat vardı. 15 bin konut, 60 bin vatandaşımızı doğrudan ilgilendiren bir dönüşüm projesi. Şentiyesi hızlı bir şekilde gidiyor…”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir