Rusya Devlet Başkanı Putin “aleyküm selam” dedi, salonda alkış tufanı koptu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Federasyonu Sivil Odası ile gerçekleştirdiği toplantıda, bir din adamının selamına “aleyküm selam” diyerek karşılık verdi. O esnada salonda bulunanlar Putin’i alkışladı. Putin öte yandan Gazze’deki insanlık dramına ilişkin de konuştu.

Putin, başkent Moskova’da Rusya Federasyonu Sivil Odası ile gerçekleştirdiği toplantıda gündemdeki çeşitli konulara dair açıklamalarda bulundu.

PUTİN: ALEYKÜM SELAM

Rus lider Putin, toplantıda bir din adamının selamına “aleyküm selam” diyerek karşılık verdi. O sözler sonrası salondakiler Putin’i alkışladı.

“GAZZE’DE YAŞANANLARA ÜZÜLMEYENLER TAŞ KALPLİ”

Rus lider Putin, Rusya Federasyonu’na bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti’ndeki havalimanında İsrail’den gelen bir uçak nedeniyle protestocular ve güvenlik güçleri arasında yaşanan arbedeyle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Dağıstan’daki olayların Rusya’da karışıklık çıkarmak isteyen ülkelerce kışkırtıldığını vurgulayan Putin, “(Gazze’de) Orada yaşanan dehşet doğrultusunda bir kıvılcım yakmak kolay oluyor. Acı çeken, kanlar içindeki çocuklara baktığınızda yumruklarınızı sıkıyorsunuz ve gözleriniz yaşarıyor. Herhangi normal bir insanın da buna tepkisi böyle olur. Eğer böyle bir tepki vermiyorsa, o zaman kalbi yoktur, taş kalplidir.” ifadelerini kullandı.

DAĞISTAN’DAKİ OLAYLAR NEDENİYLE ABD’YE SUÇLAMA

Putin, Dağıstan’da yaşayanlara saldırarak Filistin’e yardım edilemeyeceğinin de altını çizdi. ABD’nin Yahudileri destekliyormuş gibi görünmeye çalıştığını anlatan Putin, “Bir yandan da Ukrayna’daki ajanlarının elleriyle Rusya’da Yahudi katliamı örgütlemeye çalışıyorlar. Bu kesinlikle inanılmaz bir rezalet. Bu bir çeşit sapkınlıktır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir