Rüya gibi başlangıçta beklenmedik son! Real Madrid, Arda Güler’in lisansını dondurabilir

Fenerbahçe’den Real Madrid’e transfer olan Arda Güler, takımın ABD kampında sakatlık yaşadı. İspanyol kulübü, sağlık durumu merak konusu olan Arda Güler için önemli bir karara imza atabilir.

AMELİYATSIZ TEDAVİSİ 3 AY SÜRECEK

Mundo Deportivo’da yer alan habere göre, Arda Güler’in menisküs sakatlığı nedeniyle ameliyatsız tedavisinin yaklaşık 3 ay süreceği belirtildi. Genç oyuncunun, bu tedavinin tercih edilmesi durumunda Kasım ayının başında sahalara geri dönebileceği aktarıldı. Ancak 18 yaşındaki futbolcunun sakatlığı nedeniyle ameliyat olması durumunda sahalardan uzak kalma süresinin 5 ay olacağı hatırlatıldı.

LİSANSI DONDURULABİLİR

Bu durumun Arda Güler’in ocak ayına kadar oynayamayacağı anlamına geldiği vurgulandı. Real Madrid’in kontenjan için Arda’nın sözleşmesini ocak ayına dondurabileceği öne sürüldü.

HAZIRLIK MAÇLARINDA OYNAYAMADI

Real Madrid’e transfer olmasının ardından sakatlık sorunu yaşayan 18 yaşındaki futbolcu, İspanyol devinde hazırlık maçlarında da süre alamamıştı. Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, “Yapılan testler sonucunda oyuncumuz Arda Güler’in sağ diz iç menisküsünde yaralanma tespit edildi. Oyuncumuz, özel tedavisi için Madrid’e gidecek.” ifadeleri kullanılmıştı.

AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Milli futbolcu, sosyal medya hesabından sakatlığıyla ilgili yaptığı paylaşımda şunları kaydetmişti: “Bugün takım arkadaşlarımla sahada olmak isterdim ama tedavi sürecimi hızlandırmak ve bir an önce hazır olmak için Madrid’e dönüyorum. Desteğiniz için teşekkürler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir