Somali’nin Şoku Geçmeden Yemen Çıktı: Yabancı Bakanın Oğlu da 72 Yaşında Kadına Çarpmış

Türkiye, iki çocuk babası motokurye Yunus Emre Göçer’e çarparak ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlunun şokunu atlatamamışken, benzer bir olay daha ortaya çıktı.

Yemen eski savunma bakanının oğlunun da İstanbul’da benzer bir kaza yaptığı öğrenildi. 72 yaşındaki bir kadın kaza nedeniyle hayat mücadelesi veriyor. 

Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu, İstanbul’da motokuryeye çarparak ölümüne neden olmuş ardından Türkiye’den kaçmıştı. Kaza sonrası işlem yapan polisler hakkında soruşturma başlatılmış durumda.

BirGün’den Timur Soykan’ın haberine göre, olayın yarattığı şok hala hafızalardayken, benzer bir olay Beyoğlu’nda yaşandı. Dün öğle saatlerinde meydana gelen trafik kazasında 72 yaşındaki bir kadın ağır yaralandı. Bu kez direksiyonda Yemen Savunma Bakanı Ahmed Musaeed Hussein’in 27 yaşındaki oğlu Musaeed Ahmed Musaeed Hussein vardı.

Kaynak…

Çarpmanın etkisiyle yere yığlan 72 yaşında kadın, kafasını kaldırıma çarparak ağır yaralandı. Sağlık ekipleri olay yerine intikal ettikten sonra yaralı kadını hastaneye kaldırdı.

Yaya kadının kusurlu olduğu yönünde rapor hazırlanınca Yemen eski Savunma Bakanı’nın oğlu yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

Kasımpaşa Polis Merkezi’ne götürülen ve burada ifadesi alınan Musaeed Ahmed Musaeed Hussein, şu ifadeyi verdi ⬇️

“Olay günü babamla kiralamış olduğumuz araçla gezmek için yola çıktık. Olay yeri olan yokuşta yaklaşık 7 km hızla ilerlerken bir anda müşteki karşıma çıktı. Karşıdan güneş geldiği için tam olarak nereden geldiğini görmedim. İlk olarak duyduğum sese göre müştekinin bastonu araca çarptı. Sonrasında müşteki araca çarptı. Ben kesinlikle müştekiye çarpmadım. 

Olay yerinde herhangi bir uyarı işareti veya yaya geçidi yoktu. Hatta yayaların yola atlamaması için yol kenarında zincir bulunmaktaydı. Yaralı kadının başını eşarbıyla sararak kanamayı durdurdum. Çevredeki insanlar yardım etti ve ambulans çağırdık. Kaza tespit raporuna göre; herhangi bir kusurum bulunmamaktadır. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir