Bardak altlıkları çöpe! Sehpalardaki izlere ve çay lekelerine veda edin

CAM SPREYİ

Masa ve sehpa temizliği için yapacağımız en sağlıklı temizleme yöntemi iki yumuşak bez ve ılık su kullanılabilir. Eğer lekeler nemli bir bezle çıkmayacak kadar inatçı ise cam silmek için kullandığımız spreylerden biraz temizleme suyuna ilave edebiliriz.

KOLONYA VE ÇAKMAK

Bir miktar kolonyayı lekenin üzerine dökün ve çakmakla o bölgeyi hafifçe yakın. Son derece dikkatli yapılması gereken işlemde bir elinizde bez bulundurun ve yakar yakmaz o bölgesi silin. Leke kalmadığını göreceksiniz.

KARBONAT

Masaların üzerinde oluşan çay lekeleri için karbonat kullanmak en doğru yöntem olacaktır. Çay lekesi olan mobilyanın üzerine bir miktar karbonat döküp bir süre bekledikten sonra nemli bir bezle silmek çay lekesini yok edecektir.

DİŞ MACUNU YÖNTEMİ

Evde kullandığınız diş macununu mobilyanda oluşan bardak izinin üzerini kapatacak şekilde lekeye sıkın. Hafifçe yayarak yüzeye iyice yedirin. Birkaç dakika sonra macunu silerek temizleyin. Böylece diş macunu lekeyi yüzeyden kolayca çıkaracaktır.

SİRKE VE SICAK SU

Sirke ve sıcak su ile karıştırılıp, kurumuş çay lekesine yavaş yavaş sürerek uygulanır. Çay lekesi çıkana kadar sirkeli su ile silinir. Lekenin çıkmasının ardından bol su ile durulanır. Lekelerden bu şekilde kurtulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir