FB TV 20 yaşında, GS TV kapandı

Fenerbahçe, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla FB TV’nin 20. yaşını kutladığını duyurdu. Paylaşımda, “FB TV 20 yaşında” denildi. FB TV’nin yaptığı paylaşımda ise, “Türkiye’nin ilk spor kulübü kanalı FBTV bugün 20. yılını kutluyor! Nice şampiyonlukta, sarı lacivert anda birlikte olmak umuduyla… Hep yanımızda olan camiamıza teşekkürlerimizle. Yaşa Fenerbahçe” ifadelerine yer verildi.

RAKİPLERİ DAYANAMADI

19 Ocak 2004’te yayın hayatına başlayan kanal hala başarılı şekilde yayın hayatını sürdürürken Fenerbahçe’nin ezeli rakipleri Galatasaray ve Beşiktaş’ın kurduğu kanallar ise yayın hayatına ya veda etti ya da dijital platformlara geçiş yaparak uydudan yayın yapmayı bıraktı.

19 Nisan 2004’te test yayınlarına başlayan BJK TV bundan tam bir yıl sonra 2005’te yayınlarına başladı. ancak kulüp kanalı hem maddi yetersizlik hem de ilginin az olması nedeniyle 2019 yılında yayın hayatına veda etti. Beşiktaş’ın yeni başkanı Hasan Arat ise, seçim öncesi, “Dijital medyada rakiplerimizi geçeceğiz. Herkes BJK TV’yi medyayı merak ediyor. Dijitalde 7×24 açık olacak bir TV kuracağız” demişti.

GS TV ise BJK TV’ye nazaran daha uzun ömürlü bir uydu hayatı geçirdi. Sarı kırmızılıların yayın organı 31 Aralık 2023’te son kez uydudan televizyonlara yayın yaparken dijital platformlara geçiş yaptığını duyurdu. Yapılan açıklamada, “Galatasaray Spor Kulübü’nün kurumsal yayın organı GSTV, değişen medya kullanım alışkanlıklarına uyum sağlamak ve dijital çağı yakalamak amacıyla yeni bir adım atıyor.
Yeni nesil, zengin dijital içeriklerin sevilen programlarla harmanlanacağı bu yeni dönemde GSTV; Galatasaray YouTube Kanalı ve www.galatasaray.com adreslerinde yayın yapmaya devam edecek.
Yeni yılda, yepyeni bir GSTV’de buluşmak ve Galatasarayımızın başarılarını hep birlikte takip etmek dileğiyle…” denilmişti.

GS TV şu an dijital platformlar üzerinden yayın yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir