İddiaların ardından Jorge Jesus’tan açıklama: Herkes Brezilya’yı ister

Fenerbahçe’de Teknik Direktör Jorge Jesus’un geleceğiyle ilgili spekülasyonlar ve haberler bitmeden sürüyor. Özellikle son bir aydır sarı-lacivertli camiadaki en büyük gündem konularından biri, Jesus hakkında çıkan Brezilya haberleri oldu.

Yeni yılla beraber önce Flamengo’ya yönelik haberler, ardından bir gazetecinin yayınladığı ve Jesus’a ait olduğunu iddia ettiği ses kayıtları ile tecrübeli hocanın sözleşmesinin biteceğine dair açıklaması kamuoyunu meşgul etmişti.

‘BÖYLE BİR GÖREVİ İSTEMEYEN TEKNİK DİREKTÖR YOKTUR’

Son olarak da takım izindeyken Portekiz’in Record gazetesinde çıkan özel haber gündeme geldi. Brezilya Milli Takımı’nın Jesus’la Lizbon’da görüştüğüne dair çıkan iddialar hemen kamuoyunda dikkat çekti.Jorge Jesus da konuyla alakalı Sport TV’ye verdiği demeçte ilgi çeken açıklamalar yaptı: “Herkes Brezilya Milli Takımı’nı çalıştırmak ister. Dünyada böyle bir görevi istemeyen teknik direktör yoktur. Ancak benimle kimse görüşmedi. Mayıs ayında sözleşmem bitiyor. Sonra ne olacağını göreceğiz. Sadece Real Madrid veya Barcelona’nın teknik direktörü olsaydım Brezilya Milli Takımı’nda çalışmak istemezdim. Kariyerimde sadece şampiyonluk kazanabilecek, kupalar kazanabilecek takımlarda çalışırım. Türkiye’de kalıp kalmayacağımı Mayıs’ta kontratım sona erdikten sonra göreceğiz” dedi.

Brezilya basınında yer alan haberlerde de Jorge Jesus’un Brezilya Milli Takımı için adaylar arasında olduğu belirtildi. Bilhassa Fas’a 2-1 kaybedilen maç sonrası Brezilya Futbol Federasyonu’nun hızlıca teknik direktör arayışına girdiği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir