Liglerin Tamamı Süresiz Olarak Ertelendi

MKE Ankaragücü – Çaykur Rizespor karşılaşmasının sonunda yaşanan skandal olaylar futbol camiasında derin ses getirdi.

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın karşılaşmanın başhakemi Halil Umut Meler’e yönelik saldırısının ardından hastaneye kaldırılan Meler’in elmacık kemiğinde çatlak olduğu açıklanmıştı. Saldırının ardından olağanüstü şekilde toplantı kararı alan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), liglerin belirsiz süre ile ertelendiğini belirtti.

Toplantının ardından Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet İbanoğlu ile birlikte basın açıklaması yapan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“HAKEMLERİ HEDEF GÖSTERENLER BU AŞAĞILIK SUÇUN ORTAĞIDIR”

“Alçak saldırıyı yapanlar, bunu sadece Halil Umut Meler’e yapmadılar. Bu, Türk futbolunun tüm paydaşlarına yapılmıştır. Bugüne kadar hakemleri hedef gösteren herkes bu aşağılık suçun suç ortağıdır.

Sorumlu kulüp ve yöneticileri, en ağır şekilde cezalandırılacaktır.

“TÜRK FUTBOLUNU REZİL ETMEYELİM”

Hakemler de insan. Bu kadar tekmeler, yumruklar atacak şekilde hiçbir insana yapılamaz. Son verelim artık. Tüm kamuoyu, sosyal medya, hakem yorumcuları, başkanlar, teknik direktörler… Lütfen yeter artık. Türk futbolunun marka değerini daha fazla düşürmeyelim ve Türk futbolunu rezil etmeyelim.

Futbol maçları bir savaş değil, sonunda ölüm yok. Bütün takımlar aynı anda şampiyon olamaz. Bunu hepimizin idrak etmesi lazım. Herkesi sorumluluğa davet ediyoruz.

“LİGLERİN SÜRESİYLE İLGİLİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLAMA YAPACAĞIZ”

Liglerin süresiyle ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapacağız. Yarın hakemimizi bir ziyaret edelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir