Takıntılı cani dehşet saçtı: 9 ayda iki kez bıçakladı

Bornova ilçesinde 2022 yılı Şubat ayında meydana gelen olayda, Çınar Mahallesi Yıldırım Beyazıt Caddesi’ndeki kafede oturan Ekrem Kasap ile arkadaşı Oktay Bakar, gece saat 01.00’da evlerine gitmek için caddeye çıktığında iddiaya göre daha önceden tanımadıkları Yiğit A. ile yan bakma meselesi yüzünden tartıştı. Çıkan kavgada Yiğit A. belindeki ekmek bıçağı ile Kasap ve Bakar’ı sırt ve göğüs bölgelerinden 4’er bıçak darbesi ile toplam 8 kez bıçakladı. 14 gün yoğun bakım servisinde tedavi gören ve akciğerlerinde kalıcı hasar meydana gelen Kasap ile Bakar şans eseri ölümden döndü. Zanlı Yiğit A. gözaltına alınıp 4 ay çocuk ıslahevinde kaldı.

10 YIL HAPSİ İSTENDİ, 1 YIL 4 AY ALIP CEZAEVİNDEN ÇIKTI

İzmir 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada avukat Efe Demirciefe, iki müvekkilinin 23 santimlik ekmek bıçağı ile hayati tehlike oluşturacak nitelikte yaralandığını belirtip, tanık beyanları ile Adli Tıp raporu ve kamera kayıtlarını mahkemeye sundu. Mahkeme heyeti, savcının 10 yıla kadar hapsini istediği Yiğit A. için ilginç bir karar verdi.

Mahkeme, suç aleti öldürmeye elverişli olsa da taraflar arasında geçmişe dayalı husumet bulunmadığını, suça sürüklenen çocuğun eylemine devam etme ihtimali varken yaralamalar sonrası olay yerinden ayrıldığına dikkat çekerek Yiğit A.’ya 1 yıl 4 ay hapis cezası verip serbest bıraktı.

AYNI KİŞİYİ BİR DAHA BIÇAKLADI

Olaydan 9 ay sonra ölümden dönen Oktay Bakar aynı semtte arkadaşları ile parkta otururken daha önce kendisini bıçakla ağır yaralayan Yiğit A. ile tekrar karşılaştı. İddiaya göre; Bakar’ın yanındaki arkadaşları Yiğit A.’yı işaret ederek ‘Bu çocuğu tanıyor musun?’ diye sordu.

Yiğit A.’da ‘Oktay bizi tanımaz mı hiç, kaç yerinden bıçakladık’ diye cevap verince iki genç tekrar tartıştı. Çevredekiler kavgayı ayırmaya çalışırken Oktay Bakar ikinci kez vücudunun çeşitli yerlerinden 3 bıçak darbesi ile yaralandı. İzmir 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde tekrar hakim karşısına çıkan Yiğit A.’nın suç işlemekteki ısrarı, meydana gelen zarar ve tehlikenin ağırlığı ile eyleminin kasten öldürmeye teşebbüs suçunu oluşturduğu kanaatine varıldı. Mahkemedeki ikinci heyet, bu kez Yiğit A.’ya önce 13 yıl 6 ay, suç tarihinde yaşının küçük olmasını da göz önünde bulundurarak 9 yıl hapis cezası verip tutukladı.

ÖDÜL GİBİ CEZA VERİLDİ, İKİNCİ KEZ AYNI SUÇU İŞLEDİ

Sabah gazetesinden Ceyhan Torlak haberine göre, Avukat Efe Demirciefe ilk olayda her iki müvekkilinin de hayati tehlike arz edecek şekilde bıçakla yaralandığını ancak bu mağduriyetin görmezden gelinmesi nedeni ile ikinci bir olay daha yaşanmasının üzücü olduğunu dile getirdi.

Demirciefe, “Adli Tıp 23 cm bıçakla ağır yaralanan iki müvekkilimiz için ‘Hayati tehlike var’ dedi. Mahkeme dava dosyasında bu raporlar, kamera görüntüleri, tanık beyanları ve diğer delillere gözlerini kapatıp basit yaralamanın en alt sınırından ceza verdi.

Ne yazık ki ödül gibi verilen ceza yüzünden aynı şahıs ikinci kez aynı suçu işledi. Tek sevindirici taraf adaletin yerini bulmuş olması ve iki gencimizin de halen hayatta olması” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir