Trabzon hurması nasıl doğru şekilde yenir ? Kabuklu veya kabuksuz

Hurmalar tek başına atıştırmalık olarak harikadır; ayrıca tatlıya da eklenebilirler.
Pek çok insan hurma ne zaman ve nasıl yeneceğini bilmiyor…

Hurma nasıl doğru şekilde yenir – kabuklu veya kabuksuz
Bu meyvenin bazı hayranları, yemeden önce hurma kabuğunu soymanız gerektiğini, bir kısmı ise meyveyi yeterince iyi yıkamanızın yeterli olduğunu savunuyorlar….

Genel olarak, hurma çeşitlerinin ve diğer meyvelerin çoğu en iyi şekilde kabuğuyla yenir, çünkü çoğu vitamin ve faydalı elementler genellikle kabukta yoğunlaşır. Ancak bu olgunlaşmamış hurma meyveleri için geçerli değildir.
Trabzon hurmasının buruk tadı, olgunlaşmamış meyvelerde bol miktarda bulunan tanen tarafından sağlanır. Tanen, bronzlaştırıcı özelliklere sahip olan ve yeşil ve siyah çaydan iyi bildiğimiz bir kateşindir.Tanenin kendisi güvenlidir, ancak büyük miktarlarda tüketilmemelidir, bu nedenle kabuksuz, olgunlaşmamış hurma yemek daha iyidir.

Trabzon hurması ne zaman ve nasıl yenir?
Trabzon hurmasının en büyük faydalarından yararlanmak için meyveyi yemekten en geç bir saat sonra ve en geç yarım saat sonra tüketin.
Trabzon hurması oldukça kendi kendine yeten bir meyvedir ancak yoğurt, krema ve peynirle birleştirilebilir. Tahıllar hurma ile arkadaşlık için uygun değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir